Galeri

İletişim Bilgileri:

Alacaatlı Mahallesi Park Caddesi 15/1 Çayyolu/Çankaya ANKARA

0312 353 59 59

Folow Us

İç Mimari Tasarım

İç mimarlık, mimari kabuk içinde mekan yaratma sanatıdır. İç mimarlık disiplini, biçim, yapım ve malzeme ile mekan anlayışı ve kullanımıyla ilgilidir. İç mimari tasarım yalnızca biçim değil, biçimin oluşturduğu mekandır. Biçim, mekanı kuşatır böylece mekana şekil vererek yarattığı etki sayesinde okunur. İç mimarlar, mekanın insana yaşattığı etkiyi tasarlar iken biçimler arasındaki ilişkiyi kurgular; hayal gücü, içgüdü, duygular, hisler, fikirler ve imgeler arasında köprüler kurarak tasarım tohumlarını eker.

İç mimari projelerimizde detaylarla taçlandırma metodumuz; kullandığımız malzemeler, renkler, ışık, yapı bileşenlerini, mimari ögeler, tasarladığımız veya seçtiğimiz mobilyalarla mekanın biçimi ile işleviyle uyumlu olacak şekilde estetik, ergonomi, ve fonksiyonel dengesini yaratmaktır.

Mimari Tasarım

Mimarlık sanat uygulamaları içinde özgündür. Mimarlığın bağlantılı olduğu konular arasında çok katmanlı bir ilişkiler matrisi vardır. Mimari tasarımın temelini oluşturan eskizler, bir sistem dinamiğinden beslenir. Mimarlar ile tasarımcıların sahip olduğu görme, kaydetme ve arama (göz – beyin – el ilişkisi) koordinasyonu sayesinde düşünceyi arama, çizerek düşünme, düşünerek çizme ile düşünmeden çizme evrelerinden oluşan tasarım serüvenine bilgi, hayal gücü ile deneyimlerini katarak tasarımlarını projelendirirler.

Mimari projelerimizin yorumlama biçimimiz ise, güzel sanatların dallarından beslenerek modern, özgün, mutlak güzele ulaşma, sürdürülebilir düzen oluşturma ve insana yaşam sevinci verecek mekansal bir anlamsallığa ulaşılmasını kurgulayarak nesilden nesile tasarım dilimizi aktarmaktır.

 

Hemen Ara